خانه / سئو / مشکلات خزیدن و ایندکس نشدن در موتورهای جستجو

مشکلات خزیدن و ایندکس نشدن در موتورهای جستجو

مشکلات خزیدن و ایندکس نشدن
مشکلات خزیدن و ایندکس نشدن در موتورهای جستجو

مشکلات خزیدن و ایندکس نشدن در موتورهای جستجو

در این قسمت از مشکلات خزیدن و ایندکس نشدن در موتورهای جستجو صحبت می کنسم که چرا عمل خزیدن و ایندکس شدن توسط موتورهای جستجو در سایت شما انجام نمی شود.

در مقاله های دیگر این سایت ، سایر مباحث توضیح داده شده است.

فرم ثبت نام

موتور جستجو در پر کردن فرم های ثبت نام مثل فرم ورود کاربران عملکرد خوبی ندارد. به همین دلیل محتوایی که در فرم ها وجود دارد از نگاه موتور جستجو دور میماند و هیچ امتیازی از نظر سئو برای سایت ندارد.

صفحه ها و مطالب تکراری

از دیگر مشکلات خزیدن و ایندکس نشدن ، سایت هایی که سیستم مدیریت محتوا را بکار میگیرند اکثرا مطالب تکراری از یک صفحه را به وجود می آورند و این مشکل بزرگی را در واقعی بودن مطلب برای موتور جستجو ایجاد میکند. مطالب تکراری میتوانند امتیاز سئو سایت را بشدت کاهش دهند.

لینک های ضعیف

یکی از مشکلات خزیدن و ایندکس نشدن در موتورهای جستجو این است که اگر موتور های جستجو نتوانند لینک ها را بفهمند، احتمال زیادی دارد که نتوانند به همه محتوای سایت دسترسی داشته باشند و همه مطالب را با خزیدن مطالعه کنند.

نبودن متن در محتوا

در حال حاضر موتورهای جستجو در خواندن محتوای بدون HTML بهتر عمل میکنند ولی باز هم محتوایی که در تصاویر، ویدیوها، فایل صوتی و یا فایل فلش وجود دارد به طور دقیق برای موتورها قابل فهم نیستند. پس باید با بهینه سازی آنها ، این مطالب را برای موتورهای جستجو قابل درک کنیم.

مشکلاتی که در تطبیق متن جستجو با محتوای سایت دارد

عادی نبودن کلمات

یکی از نکته هایی که درباره مشکلات خزیدن و ایندکس نشدن در موتورهای جستجو وجود دارد این است که کاربران کلماتی به غیر از کلمات متداول در جستجوی خود استفاده میکنند، مثلا برای مطالعه درباره موتور های جستجو از واژه کاوشگر جستجو یا واژه هایی شبیه این استفاده میکنند. پس ما باید تمام جوانب را در نظر بگیریم.

استفاده از کلمات نا آشنا در محتوا

همیشه در محتوایی که انتشار میدهید از کلماتی استفاده کنید که در بین کاربران برای جستجو بیشتر استفاده میشود. استفاده از کلمات پیچیده هیچ کمکی به سئو سایت شما نمیکند.

استفاده از زبان های متفاوت

اگر سایت شما کاربران فارسی زبان دارد سعی کنید که از کلمات ، واژه ها یا جملات لاتین یا هر زبان دیگری استفاده نکنید چون در این صورت بیشتر کسانی که امکان دارد به سایت شما مراجعه کنند را از دست میدهید.

استفاده از محتوای نا مربوط

یکی از مهمترین مشکلات خزیدن و ایندکس نشدن در موتورهای جستجو وقتی است که شما یک سایت طراحی میکنید و موضوعی خاص به آن اختصاص میدهید، ولی مطالبی که هیچ ارتباطی به محتوای سایت ندارد انتشار می دهید. مثلا اگر شما یک سایت درباره گوشی های موبایل دارید، هیچ وقت یک مطلب درباره سئو در آن قرار ندهید.

نویسنده مقاله : عباس زارعی

مطالب مرتبط : نحوه کار موتور جستجو

خواندنی های بیشتر : آموزش مقدماتی تا پیشرفته

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

بهینه سازی موتورهای جستجو

بهینه سازی موتورهای جستجو قسمت چهارم

بهینه سازی موتورهای جستجو قسمت چهارم