خانه / سئو / لینک فالو و نوفالو چیست ؟

لینک فالو و نوفالو چیست ؟

لینک فالو و نوفالو
لینک فالو و نوفالو

لینک فالو و نوفالو چیست؟

در این مقاله درباره لینک فالو و نوفالو و اهمیت آنها در سئو سایت صحبت می کنیم. در این سایت همراه ما باشید.

لینک فالو

موتورهای جستجو راه های مختلفی برای ایندکس کردن سایت ها دارند که یکی از آنها تعداد کاربرانی است که وارد سایت می شوند و محتوای سایت را یک محتوای پر بار می دانند. وقتی که لینک سایت ما در سایت های دیگر و یا شبکه های اجتماعی مختلف وجود داشته باشد ، برای موتورهای جستجو این معنی را می دهد که سایت ما از اهمیت زیادی برخوردار است. وقتی که سایت از نظر موتورهای جستجو یک سایت با اهمیت باشد ، پس موتورهای جستجو سایت ما را در رتبه های بالاتری برای نشان دادن به کاربران قرار می دهد.

کار لینک فالو دقیقا چیزی است که ما در بالا به آن اشاره کردیم. لینک فالو همان لینکی است که در سایت های دیگر قرار دارد و کاربران را از سایت های دیگر و از نقاط مختلف وب به سایت ما هدایت می کند. هرچقدر تعداد این لینک ها بیشتر باشد یعنی سایت ما شانس بیشتری برای دیده شدن دارد و موتورهای جستجو اهمیت بیشتری به سایت ما می دهند.

لینک نوفالو

لینک نوفالو به لینکی گفته می شود که موتورهای جستجو آن را نمی خوانند. در واقع کاربران می توانند توسط این لینک ها به صفحان مورد نظر مرتبط شوند ولی از نظر موتورهای جستجو این لینک ها به مکان خاصی اشاره ندارند و این لینک ها را مورد بررسی قرار نمی دهند. لینک های نوفالو در رتبه سایت هیچ تاثیری تدارد.

لینک نوفالو بیشتر برای رد و بدل کردن لینک میان چند سایت انجام می شود که می خواهند به یکدیگر مرتبط باشند ولی گوگل متوجه این ارتباط نشود.

تفاوت لینک فالو و نوفالو

همانطور که در بالا اشاره کردیم تفاوت لینک فالو و نوفالو این است که موتورهای جستجو هنگام خزیدن سایت لینک های فالو را مورد بررسی قرار می دهند و جایگاه مربوط به آن لینک را نیز می خزند ولی در لینک نوفالو موتورهای جستجو اجازه بررسی لینک نوفالو را ندارند و نمی توانند درون لینک نوفالو را بررسی کنند.

لینک فالو و نوفالو هر دو برای وب مسترها مورد نیاز است و هر کدام در جایگاه خود قابل استفاده است. در سایت هایی که کاربران زیادی به آن مراجعه میکنند ایجاد بک لینک نوفالو بهتر است چون امکان پنالتی شدن توسط موتورهای جستجو کمتر است. پس پیشنهاد می کنیم که از لینک فالو و نوفالو در مکان درست استفاده کنید.

در بالا گفتیم که لینک فالو و نوفالو چیست و چه تفاوتی دارند. در ادامه همراه ما باشید.

نویسنده مقاله : عباس زارعی

مقاله های مرتبط : آموزش مفاهیم اولیه

خواندنی های بیشتر : آموزش مقدماتی تا پیشرفته

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

لینک سازی خارجی و بک لینک

لینک سازی خارجی و بک لینک در آموزش سئو

لینک سازی خارجی و بک لینک چیست ؟