خانه / سئو / سئو کلاه سیاه چیست ؟

سئو کلاه سیاه چیست ؟

سئو کلاه سیاه
سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه چیست ؟

در این قسمت از آموزش سئو قصد داریم تا به سئو کلاه سیاه و چگونگی استفاده و خطرات آن بپردازیم.

در این سایت همراه ما باشید.

سئو کلاه سیاه روشی از سئو است که با قوانین موتورهای جستجو مغایرت دارد ولی می تواند باعث بالا رفتن رتبه سایت شود. این بالا رفتن رتبه امکان دارد که در کوتاه مدت سایت را بالا نگه دارد ولی مطمئن باشید که در دراز مدت باعث می شود که سایت شما بخاطر انجام فعالیت غیر قانونی توسط موتورهای جستجو جریمه شود. سئو کلاه سیاه با استفاده از روش های غیر قانونی سعی می کند تا موتورهای جستجو را به زبان عامیانه گول بزند و این کار ممکن است باعث شود که در دراز مدت سایت هیچ وقت نتواند به رتبه های بالا دست پیدا کند. این روش از سئو سعی دارد با استفاده از مطالب بی کیفیت و محتوای کپی و استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی ، کاربران را به سمت خود بکشاند در صورتی که این محتوا از نظر موتورهای جستجو فاقد کیفیت می باشد.

موتورهای جستجو همیشه سعی دارند تا با استفاده از الگوریتم های موجود بهترین نتیجه جستجو رو برای کاربران ارائه دهند و با استفاده از این الگوریتم ها سایت های بی کیفیت و سایت هایی که از سئو کلاه سیاه استفاده کرده اند را ردیابی کرده و به آنها اجازه ندهند که در صفحات اول نتایج جستجو قرار گیرند. استفاده زیاد از تکنیک های سئو کلاه سیاه قطعا جریمه شدن از طرف موتورهای جستجو را در پی دارد.

تفاوت سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید

همانطور که در مقاله مربوط به سئو کلاه سفید گفته ایم ، سئو کلاه سفید بر اساس ضوابط و قوانین موتورهای جستجو اقدام به انجام سئو بر روی سایت می کند ولی سئو کلاه سفید زمان بر می باشد و امکان دارد این زمان به یک سال نیز برسد. ولی سئو کلاه سیاه در مدت زمان کوتاهی قادر است که به رتبه های بالا در نتایج جستجو موتورهای جستجو دست یابد ولی با استفاده از دور زدن قوانین و فریب موتورهای جستجو.

بعضی از تکنیک ها در سئو کلاه سیاه

در اینجا به برخی از تکنیک ها که در سئو کلاه سیاه استفاده می شود را برای شما بیان می کنیم.

استفاده بیش از اندازه از کلمات کلیدی

بعضی از وبمستر ها سعی می کنند تا با استفاده خیلی زیاد از کلمات کلیدی ، مطلب خود را مهم جلوه دهند و بدون داشتن محتوای با کیفیت در همه جای متن از این کلمه استفاده می کنند. به بیان دیگر وبمستر ها با این کار می خاهند به موتورهای جستجو بگویند که مطلب ما اهمیت دارد. ولی موتورهای جستجو متنی را که بیش از اندازه در آن کلمه کلیدی باشد را غیر طبیعی می دانند. در آموزش های بهینه سازی موتورهای جستجو به این موارد به طور کامل اشاره کرده ایم.

استفاده از کلمات کلیدی در محتوا بسیار مهم است ولی باید به اندازه و اصولی باشد.

کلمات و لینک های پنهان

در این روش از سئو کلاه سیاه ، وبمستر ها سعی می کنند تا با پنهان کردن کلمات کلیدی و لینک ها ، آنها را از چشم خوانندگان مطالب مخفی کنند به صورتی که خواننده فقط مطلب را می بیند و این لینک ها و کلمات کلیدی از چشم خواننده پنهان می ماند ولی این کار باعث نمی شود که موتورهای جستجو نتوانند این کلمات و لینک ها را ببینند. در این روش امکان دارد که در کوتاه مدت در سایت تاثیری داشته باشد ولی در دراز مدت قطعا از نظر موتورهای جستجو بی اعتبار می شود.

استفاده از کلمات کلیدی در محتوای ضعیف

در این روش وب مستر ها یک محتوای بسیار زیاد تولید میکند که ارزش و کیفیت قابل قبول را ندارد و فقط برای پر کردن صفحه از متن انجام می شود و کلمات کلیدی هم بدون ارتباط به محتوا درون متن قرار میگیرد.

مطالب کپی

استفاده از مطلب کپی در سایت یکی دیگر از روش های سئو کلاه سیاه است ، همانطور که کپی برداری از نوشته های دیگران به نام خود دور از ادب و جرم محسوب می شود ، در موتورهای جستجو هم این کار بر خلاف قانون است و محتوای بی کیفیت شناخته می شود ولی در کوتاه مدت می تواند تاثیر داشته باشد اما بالاخره موتورهای جستجو متوجه مطلب کپی خواهند شد.

محتوای تغییر یافته

در این روش وبمستر ها مطلب کپی را برای سایت پیدا می کنند و با استفاده از تغییر معنایی کلمات ، بعضی از کلمات را تغییر می دهند تا مطلب برای موتورهای جستجو غیر کپی به نظر برسد. ولی مطمئن باشید که به مرور زمان و با آپدیت شدن الگوریتم ها در موتورهای جستجو ، این مطالب نیز به وسیله موتورهای جستجو شناسایی خواهند شد.

کلیک های تقلبی

شاید شما هم در بعضی از جستجو های خود دیده باشید که یک عنوان درباره موضوعی که می خواهید می یابید ولی وقتی روی آن کلیک می کنید و وارد سایت می شوید ، می بینید که محتوای آن عنوان هیچ ارتباطی با عنوان ندارد و شما به سرعت از آن سایت خارج می شوید. این کار کلیک شدن سایت شما را بالا می برد ولی در واقع به مرور زمان بخاطر خروج سریع کاربران از سایت ، موتورهای جستجو متوجه می شوند که این مطلب اسپم و بدون کیفیت می باشد و امتیاز منفی برای آن در نظر می گیرند.

به برخی از مهم ترین مطالب در زمینه سئو کلاه سیاه اشاره کردیم. پیشنهاد می کنیم که از سئو کلاه سیاه هرگز استفاده نکنید و مقاله های دیگر سایت درباره آموزش سئو را مطالعه نمایید.

نویسنده مقاله : عباس زارعی

مقاله های مرتبط : آموزش مفاهیم اولیه

خواندنی های بیشتر : آموزش مقدماتی تا پیشرفته

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

لینک سازی خارجی و بک لینک

لینک سازی خارجی و بک لینک در آموزش سئو

لینک سازی خارجی و بک لینک چیست ؟