خانه / سئو / خزیدن و ایندکس شدن چیست ؟

خزیدن و ایندکس شدن چیست ؟

خزیدن و ایندکس شدن
خزیدن و ایندکس شدن چیست

خزیدن و ایندکس شدن چیست ؟

سوالی بسیار مهم که همه وبمستر ها باید پاسخ آن را بدانند. در این سایت و در این مقاله شما را با مفهموم اولیه خزیدن و ایندکس شدن آشنا می کنیم.

اگر شما یک وب مستر باشید و سایتی را طراحی کرده باشید حتما متوجه شده اید که سایت شما در اوایل شروع به کار در جستجوی گوگل وجود ندارد، حتی اگر شما اسم سایت خود را سرچ کنید. خب دلیل چیست و چه باید کرد؟ شما نیاز به خزیدن و ایندکس شدن دارید.

خزیدن چیست ؟

موتورهای جستجو برای اینکه بتوانند بهترین نتایج را از جستجوی کاربران ارائه دهند باید تمامی دنیای وب و سایت ها را مورد بررسی قرار دهند. برای بررسی کردن سایت ها ، موتورهای جستجو ربات هایی دارند که به ربات های خزنده یا crawler معروفند، این ربات ها سراسر دنیای وب را بررسی می کنند که به این عمل خزیدن گفته می شود.

ایندکس کردن چیست؟

بعد از اینکه ربات های خزنده سایت ها را بررسی کردند و اطلاعات را برای موتورهای جستجو ارسال کردند، موتورهای جستجو صفحاتی که در سایت ها وجود دارند را بر اساس محتوایی که دارند دسته بندی می کنند و در پایگاه های داده خود ذخیره می کنند که به این عمل ایندکس کردن گفته می شود.

خزیدن و ایندکس شدن سایت

زمانی که یک سایت را طراحی می کنید باید موتورهای جستجو سایت شما را ایندکس کنند تا سایت شما هم این امکان را داشته باشد که در لیست نتایج جستجو قرار گیرد. حال سوال این است که موتورهای جستجو کدام قسمت ها را بررسی می کنند یا در اصلاح کدام قسمت ها مورد خزیدن و ایندکس شدن قرار می گیرد. وقتی صحبت از ایندکس شدن می شود منظور این نیست که سایت شما ایندکس می شود، ربات های خزنده صفحات یم سایت را مورد خزیدن قرار می دهند و این صفحات هستند که ایندکس می شوند. پس بسیار مهم است که شما صفحات قوی در سایت خود ایجاد کنید.

ایندکس شدن سریع

برای اینکه سایت شما خیلی زود در ایندکس موتورهای جستجو قرار گیرد ، باید سایت شما بازدیدکنندگان زیادی داشته باشد. اگر سایت شما بازدیدکننده زیادی ندارد ، عمل خزیدن و ایندکس شدن در سایت با تاخیر انجام می پذیرد. ولی می توان ایندکس کردن سایت را در موتورهای جستجو به صورت دستی انجام داد تا بتوانید زودتر به نتیجه برسید.

این مطالب یک نگاه کلی و اولیه به خزیدن و ایندکس شدن چیست ، بود. در مقاله های دیگر در قسمت موتورهای جستجو کاملتر درباره این موضوع صحبت کرده ایم.

نویسنده مقاله : عباس زارعی

مقاله های مرتبط : آموزش مفاهیم اولیه

خواندنی های بیشتر : آموزش مقدماتی تا پیشرفته

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

سئو کلاه سفید در آموزش سئو

سئو کلاه سفید در آموزش سئو

سئو کلاه سفید در آموزش سئو