خانه / سئو / موتورهای جستجو در سئو / بهینه سازی موتورهای جستجو / بهینه سازی موتورهای جستجو قسمت چهارم

بهینه سازی موتورهای جستجو قسمت چهارم

بهینه سازی موتورهای جستجو
بهینه سازی موتورهای جستجو

بهینه سازی موتورهای جستجو قسمت چهارم

در قسمت های قبلی از آموزش بهینه سازی موتورهای جستجو در آموزش سئو مطالبی را برای شما بیان کردیم. در این سایت همراه ما باشید تا با مفاهیم کامل سئو آشنا شوید.

بهینه سازی داخلی سایت

یکی از مواردی که در بهینه سازی موتورهای جستجو به آن بارها اشاره کردیم و در مقاله های دیگر نیز گفته ایم بهینه سازی داخلی سایت می باشد. در اینجا چند مورد مهم از بهینه سازی داخلی سایت را بیان می کنیم.

_ در عنوان مطلب فقط یک بار از کلمه کلیدی استفاده کنید و سعی کنید که کلمه کلیدی در ابتدای عنوان آمده باشد.

_ در متنی که می خواهید بر روی سایت انتشار دهید سعی کنید که به مقدار لازم از کلمه کلیدی استفاده کنید. مقدار مورد نیاز حدود 2 تا 4.5 درصد کلمه کلیدی از کل کلمات می باشد. ( درباره چگالی کلمات کلیدی در مقاله های دیگر صحبت کرده ایم )

_ کلمه کلیدی خود را در متن ALT تصویر خود حداقل یکبار وارد کنید.

_ از کلمه کلیدی در URL حتما استفاده کنید.

_ حتما کلمه کلیدی اصلی و کلمات کلیدی مرتبط با محتوا را در متا تگ وارد کنید.

تگ عنوان

در بهینه سازی موتورهای جستجو تگ عنوان بسیار مهم است. تگ عنوان هم برای کاربران اهمیت دارد و هم برای موتورهای جستجو با ارزش می باشد.

موتورهای جستجو تنها 65 تا 75 کارکتر از تگ عنوان را می توانند مشاهده کنند. پس از تگ عنوان هوشمندانه استفاده کنید تا بهترین بهره را از تگ عنوان در بهینه سازی موتورهای جستجو ببرید.  تگ عنوان در بالای صفحات مرورگر نشان داده می شود و در شبکه های اجتماعی نیز همیشه محتوا با تگ عنوان نمایش داده می شود. کلمات کلیدی در تگ عنوان باعث می شود که موتورهای جستجو عنوان را بصورت برجسته برای کاربران نمایش دهد مقدار کلیک کردن بر روی آن افزایش یابد که این کار باعث افزایش ترافیک سایت می شود.

متا تگ

متا تگ ها در بهینه سازی موتورهای جستجو بسیار تاثیر گذار هستند و به عنوان یک نوع فیلتر برای موتورهای جستجو عمل می کنند. متا تگ ها می توانند نحوه خزیدن و ایندکس شدن در موتورهای جستجو را کنترل کنند ، در زیر به این موارد می پردازیم.

Index & noindex : موتورهای جستجو به صورت پیش فرض تمام صفحات وب را میخزند و ایندکس می کنند مگر اینکه ما از گزینه noindex استفاده کنیم.

Follow & nofollow : لینک های نوفالو به موتورهای جستجو میگویند که این لینک را مورد خزیدن قرار ندهند و آن را نادیده گرفته و از آن عبور کنند.

Noarchive : برای محدود کردن موتورهای جستجو در ذخیره نسخه کش صفحه مورد استفاده قرار می گیرد.

در این چهار قسمت به موارد مهم در بهینه سازی موتورهای جستجو اشاره کردیم ، با مقاله های دیگر در این سایت همراه ما باشید.

نویسنده مقاله : عباس زارعی

برای مشاهده تمام قسمت ها اینجا را کلیک کنید

خواندنی های بیشتر : آموزش مقدماتی تا پیشرفته

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

لینک سازی خارجی و بک لینک

لینک سازی خارجی و بک لینک در آموزش سئو

لینک سازی خارجی و بک لینک چیست ؟