خانه / سئو / موتورهای جستجو در سئو / بهینه سازی موتورهای جستجو / بهینه سازی موتورهای جستجو قسمت سوم

بهینه سازی موتورهای جستجو قسمت سوم

بهینه سازی موتورهای جستجو
بهینه سازی موتورهای جستجو

بهینه سازی موتورهای جستجو قسمت سوم

در قسمت های قبلی به مواردی از بهینه سازی موتورهای جستجو اشاره کردیم. در اینجا با مباحث پیشرفته تر آشنا خواهیم شد.

در این سایت ما را دنبال کنید تا در زمینه سئو حرفه ای شوید.

استفاده کردن از کلمات کلیدی

کلمات کلیدی آغاز کننده عمل جستجو در موتورهای جستجو هستند. کلمات کلیدی قسمت ها و ساختار جستجو را تشکیل می دهند. می توان گفت که طبقه بندی اطلاعات در موتورهای جستجو توسط کلمات کلیدی انجام می پذیرد. عملیات خزیدن و ایندکس شدن در موتورهای جستجو توسط همین کلمات کلیدی انجام می شود. کلمات کلیدی در میلیون ها پایگاه داده ذخیره می شوند و موتورهای جستجو با استفاده از آنها به جستجو می پردازند.

مورد بسیار مهم در بهینه سازی موتورهای جستجو این است که کلمه کلیدی نام صفحه باید جزو کلمه کلیدی محتوا نیز باشد.

مفهوم کلمات کلیدی در جستجو

کلمات کلیدی برای موتورهای جستجو تایین می کنند که هدف و نیاز کاربر از سرچ این کلمه چه بوده است، نوع املا ، نگارش ، حروف بزرگ و کوچک و… بر روی بررسی صفحات از طرف موتورخای جستجو برای کلمات کلیدی مهم است.

بر اساس نوع استفاده ای که کلمات کلیدی دارند ، موتورهای جستجو صفحه را مورد بررسی قرار می دهند تا بتوانند رابطه بین صفحه و کلمه جستجو شده را پیدا کنند. از موارد مهم برای بهینه سازی موتورهای جستجو و بالا بردن امتیاز سایت این است از کلمه کلیدی حتما در لینک ، عنوان ، متن و متا تگ خود استفاده کنید.

استفاده نا مناسب از کلمات کلیدی

افرادی هستند که با استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در متن ، لینک صفحات و متا تگ سعی می کنند تا موتورهای جستجو را از مسیر اصلی دور کنند. این کار نه تنها مزیتی ندارد بلکه امروزه در موتورهای به عنوان امتیاز منفی در نظر گرفته می شود و هیچ سودی در بالا بردن امتیاز سایت ندارد. درست است که موتورهای جستجو نمی توانند متن ها را بخوانند ولی به کمک ربات هایی که جدیدا به دنیای وب وارد کرده اند می توانند رفته رفته این ربات ها هوش خود را در مطالعه متن بیشتر کنند و مطالب با کیفیت را ردیابی کنند.

اگر می خواهید در بهینه سازی موتورهای جستجو موفق باشید، بهتر است که به طور طبیعی اقدام به تولید محتوا کنید. هدف از استفاده کردن از کلمات کلیدی این است که ما بتوانیم برای چند کلمه مهم امتیاز کسب کنیم نه همه کلماتی که در محتوای ما وجود دارد.

در قسمت های بعدی به ادامه بحث بهینه سازی موتورهای جستجو خواهیم پرداخت.

نویسنده مقاله : عباس زارعی

برای مشاهده تمام قسمت ها اینجا را کلیک کنید

خواندنی های بیشتر : آموزش مقدماتی تا پیشرفته

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

سئو کلاه سفید در آموزش سئو

سئو کلاه سفید در آموزش سئو

سئو کلاه سفید در آموزش سئو