خانه / سئو / آموزش سئو داخلی کاربردی

آموزش سئو داخلی کاربردی

آموزش سئو داخلی
آموزش سئو داخلی

آموزش سئو داخلی کاربردی

سئو داخلی چیست ؟

اگر بخواهیم در یک جمله کوتاه و ساده درباره آموزش سئو داخلی کاربردی توضیح دهیم، به کارهایی گفته می شود که ما در داخل سایت انجام می دهیم که این کارها باعث بالا رفتن رتبه سایت می شود.

در این سایت به طور کامل به بحث آموزش سئو داخلی پرداخته ایم.

مراحل سئو داخلی و عوامل موثر

سئو داخلی کاربردی
سئو داخلی کاربردی

کارهایی که برای سئو داخلی انجام دهیم چندان سخت نیست و با کمی دقت و مطالعه می توانیم به آن دست پیدا کنیم.

عنوان

مهمترین و اولین کار در آموزش سئو داخلی عنوان صفحه می باشد، عنوان صفحه باید شامل کلمات کلیدی و دارای مفهوم مرتبط و یکپارچه باشد. با یک مثال مطلب را برای شما روشن می کنیم.

فرض کنید کار شما در خصوص تعمیرات لوازم الکترونیکی می باشد و تعمیرات موبایل هم شامل آن می شود. شما در قسمت تعمیرات موبایل می توانید چند کلمه کلیدی مرتبط داشته باشید مثل تعمیرات ، تخصصی ، موبایل و تهران. عنوان صفحه خود را با این کلمات کلیدی بسازید، مانند تعمیرات تخصصی موبایل در تهران .

مطمئن باشید که این قسمت از سئوی داخلی یعنی عنوان صفحه برای بازدید سایت شما معجزه می کند.

توضیحات متا

از دیگر قسمت های مهم در سئوی داخلی توضیحات تگ یا همان توضیحات متا می باشد. در الگوریتم های گوگل توجه خاصی به توضیحات متا شده است. شما باید در توضیحات متای خود ، توضیحی از کار خود همراه با کلمات کلیدی مهم حتما داشته باشید.

در توضیحات متا شما باید به گوگل توضیح که محتوای مطلب درباره چه موضوعی می باشد و این توضیحات باید بین 70 تا 150 کلمه باشد و حتما باید این توضیح با محتوای مطلب مرتبط باشد.

متا تگ

متا تگ همان کلمه کلیدی می باشد. مثلا در مطلب تعمیرات تخصصی موبایل در تهران، چند نوع کلمه کلیدی دارید، تعمیرات موبایل، تعمییرات تخصصی موبایل، تعمیرات موبایل در تهران و… که باید این متا تگ ها را برای موتورهای جستجو مشخص کنید. البته کاربرد متا تگ ها جدیدا در موتورهای جستجو کمتر شده ولی انجام دادن این کار بسیار بهتر از انجام ندادن آن است.

URL ها

در آموزش سئو داخلی ، یکی از موضوع های بسیار مهم آدرس دهی به مطالب و صفحات سایت می باشد. برای آدرس دهی به مطالب سایت بسیار مهم است که شما از کلمات کلیدی در URL های خود استفاده کنید.موتورهای جستجو در خزیدن و ایندکس شدن سایت ما به URL ها توجه ویژه ای میکنند. 

تیتر بندی عنوان ها

یکی دیگر از موارد آموزش سئو داخلی ، استفاده از تیترها می باشد ، در هنگام نوشتن مطالب برای سایت بسیار اهمیت دارد که عنوان این مطالب تیتر بندی شود. در صفحه ای که میخواهیم مطلب جدید وارد کنیم 6 نوع تیتر بندی وجود دارد، H1 تا H6 و مهم است که عنوان ها و زیر عنوان های مطالب تیتر بندی شوند. این تیتر بندی از نطر موتورهای جستجو حتما برای سایت شما امتیاز را ارمغان می آورد. در عنوان بندی معمولا برای عنوان اصلی از تیتر H1  و برای باقی عنوان ها بسته به جایگاه آنها از H2 تا H6 استفاده می شود.

چگالی کلمه کلیدی

در آموزش سئو داخلی یکی از مهمترین و بسیار تاثیر گذار بر سایت شما چگالی کلمات کلیدی میباشد. چگالی کلمات کلیدی یعنی در مطلبی که شما در سایت قرار می دهید به چه اندازه کلمه کلیدی وجود دارد. چگالی کلمه کلیدی مورد قبول از نظر موتورهای جستجو بین 2% تا 4.5% میباشد. در محتوا نویسی برای سایت ، شما باید حداقل 250 کلمه را در محتوای متنی خود قرار دهید که بین 2 تا 4.5 درصد از این کلمات باید کلمه کلیدی باشد.

لینک سازی داخلی :

از دیگر موارد بسیار مهم در آموزش سئو داخلی که میتوان به آن پرداخت، ایجاد لینک در مطالب و صفحات مختلف میباشد، بسیار مهم است که کاربرانی که به سایت ما مراجعه میکنند بتوانند به راحتی به همه قسمتهای سایت دسترسی داشته باشند ، علاوه بر این موتورهای جستجو در خزیدن و ایندکس کردن سایت ما ، با وجود لینک سازی داخلی میتوانند امتیاز خوبی را به سایت ما بدهند.

بهینه سازی تصاویر

در آموزش سئو داخلی میتوان به بهینه سازی تصاویر نیز اشاره کرد. وقتی که متن ما حاوی تصویر باشد برای مخاطب جذاب تر میشود. همچنین توصیه می شود که در جیگذاری عکس ها حتما برای تصاویر عنوان و متن ALT قرار دهید. عنوان و متن ALT برای موتورهای جستجو بسیار مهم می باشد.

مواردی که در بالا اشاره کردیم در آموزش سئو داخلی سایت ، تاثیر زیادی در رتبه سایت شما خواهد داشت ، پیشنهاد می کنیم حتما این مراحل را انجام دهید.

نویسنده مقاله : عباس زارعی

مقاله های مرتبط : آموزش مفاهیم اولیه

خواندنی های بیشتر : آموزش مقدماتی تا پیشرفته

برای دیدن ویدیو آموزش سئو در وردپرس اینجا را کلیک کنید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

بهینه سازی موتورهای جستجو

بهینه سازی موتورهای جستجو قسمت چهارم

بهینه سازی موتورهای جستجو قسمت چهارم